Spoštovani starši!

Obveščamo vas, da je sprejet Zakon o spremembi in dopolnitvi zakona o uveljavljanju pravic iz javnih sredstev, ki širi krog upravičenih učencev do brezplačnega kosila. Do subvencije v višini cene kosila bodo od 1. 2. 2017 upravičeni učenci, ki so prijavljeni na kosilo in imajo veljavno odločbo o otroškem dodatku, iz katere je razvidno, da povprečni mesečni dohodek na osebo ne presega 36 % neto povprečne plače v RS. Pri subvencioniranju šolske malice ni sprememb.

Staršem ni potreba vlagati posebnih vlog za subvencioniranje šolske prehrane in dokazil na šolo, saj bo šola sama pridobila podatke o upravičenosti iz centralne evidence, kjer je razvidna uvrstitev v dohodkovni razred, opredeljen v odločbi o otroškem dodatku. Staršem je potrebno pri uveljavljanju pravice do subvencije šolske prehrane le spremljati veljavnost odločbe o otroškem dodatku in pravočasno vložiti novo vlogo na pristojni CSD.