Od 11. 4. do 20. 4. si lahko v Ljubljani na različnih lokacijah ogledate  plakate, ki so jih v okviru likovnega natečaja Otroci brez otroštva ustvarjali ne temo otroškega dela tudi naši učenci in prejeli nagradi za prvo in tretje mesto.

Plakate najdete na Trubarjevi cesti 24, Cankarjevem nabrežju 1, Kongresnem trgu 4, Krekovem trgu 2 ter na Novem trgu 6.

Celotno plakatno akcijo bodo organizatorji  ponovili od 21. 4. do 30. 4.

Vabljeni k ogledu!

*************************************************************************************************************

Sedmošolci, ki obiskujejo izbirni predmet Likovno snovanje, so z oblikovanjem plakatov na temo problematike otroškega dela po svetu sodelovali na državnem likovnem natečaju projekta Muzej v malem.

Oblikovali so dva plakata in kar z obema navdušili strokovno žirijo.

1. mesto so si prislužili Eli Pavlica, Laura Klinec, Nika Trček in Neja Budihna,
3. mesto pa Marija Tratnik, Jan Gruden, Leon Mermolja in Rebeka Zorn.
V četrtek, 23. 3. 2017, so se predstavniki sedmošolcev v spremstvu razrednika udeležili slavnostne podelitve priznanj in nagrad v Ljubljani.

Za dosežke vsem iskreno čestitamo!

Več informacij o projektu, natečaju, ter razstavi plakatov lahko pridobite na spletni strani organizatorjev.

Mentorica: Anuša Blažko

Razstavo si lahko ogledate vse do 25. maja 2017. Igrana vodstva pa pripravljamo še 22. 4., 6. 5. in 20. 5. ob 16h.

V spodnji galeriji si lahko ogledate še nekaj fotografij, nastalih ob otvoritvi.

foto: MGML/Andrej Peunik