V pomladanskem času smo se v 1. a razredu pogovarjali o rasti rastlin. Na pobudo otrok smo izdelali svoj vrtiček iz odpadnih plastenk. Vanje smo posejali semena in opazovali, kaj se bo zgodilo. Njihova kalitev in rast sta nam prinesla veliko veselja. Otroci so celo od doma prinašali svoje zalivalnike in skrbeli, da zemlja ni bila nikoli suha. O njem smo napisali tudi pesem in ga prijavili na natečaj Iz majhnega zraste veliko.
Sedaj pa že razmišljamo, kaj bi lahko naredili z rastlinicami, ko se bodo v plastenkah preveč razrasle.
V četrtek, 20. 4. 2017, smo v 1. a razredu obeležili dan Zemlje. V okviru tehniškega dne smo ugotavljali, da je skrb za naš planet nujna. Z vrečkami in rokavicami smo se odpravili v okolico šole in izvedli čistilno akcijo. Nabrali smo veliko smeti, ki smo jih nato še razvrstili in odložili v ustrezne zbiralnike. Naučili smo se veliko novih izrazov, ki smo jih spoznavali tudi v angleškem jeziku. V učilnici smo izdelali 3 lične koše za ločeno zbiranje odpadkov, jih ustrezno opremili in postavili na izbrano mesto v razredu.
Dogovorili smo se, da bomo od tega dne naprej skrbno ločevali odpadke in s tem prispevali svoj delež k skrbi za okolje.
Zapisali:  Monika Mihelj Kalin, Ester Jarc