V četrtek, 8. 6. 2017, je v veliki dvorani novogoriške mestne hiše  potekal sprejem učencev goriških osnovnih šol in Glasbene šole Nova Gorica, ki so z vztrajnostjo, delavnostjo in veseljem dosegli pomembne rezultate na različnih področjih tako v šoli kot tudi na državnih ali mednarodnih tekmovanjih.  Sprejema se je udeležilo 50 najboljših učencev, med njimi naši devetošolci: Lucija Zorn, Meta Mrevlje, Tjaša Lisjak in Gašper Harej.

Župan Matej Arčon je vsakemu čestital in poleg pohvale podaril tudi knjigo v angleščini »Monsters« mlade avtorice Patricije Kreševec. Program so sooblikovali tudi glasbeni nastopi Nine Sirk, Eve Šinigoj in Maruše Kos, ki so nastopile z lastnimi avtorskimi skladbami ob spremljavi Blaža Pahorja.