Skoči na glavno vsebino

Z učenci, ki so s svojimi slovenskimi knjižnimi junaki sodelovali v nagradnem natečaju Knjigovanje 2017, smo se udeležili slavne podelitve zaslužene nagrade. Dobil jo je tudi naš lutkar Miran Grgič iz 4. a razreda za lutko Mici iz 2. a razreda. 22. novembra smo bili vabljeni na 33. Slovenski knjižni sejem.  Podelitev nagrad najboljšim lutkarjem je potekala na pisateljskem odru pod vodstvom glavne organizatorke Aksinije Kermauner. Miran je imel srečo, da mu je knjižno nagrado podarila pisateljica Majda Koren, ki mu je napisala tudi posvetilo. V dvorani Duše Počkaj so se predstavili vsi naši lutkarji s svojimi lutkami. In sicer: Miran Grgič, Natalija Plahuta, Sara Harej, Gaja Lozej, Lina Gorjan, Azya Marija Leon in Jurij Peric. Po predstavitvi smo se udeležili zmagovite povorke po sejmu. Naše lutke smo razstavili v steklene vitrine, da so razveseljevale obiskovalce knjižnega sejma.

Leonida Gregorič

Dostopnost