Skoči na glavno vsebino

Na OŠ Dornberk smo imeli v četrtek, 5. 4. 2018, zelo prijeten zaključek Bralne značke v  šol. letu 2017/18. Obiskal nas je mladinski pisatelj Žiga X. Gombač.  Najprej so se z njim srečali učenci razredne stopnje, naslednjo šolsko uro pa učenci predmetne stopnje. Pisatelj je poskrbel za doživet in dinamičen nastop, poln humorja in zanimivosti. S simpatično pripovedjo je učence popeljal v čas vitezov, gradov, učencem razredne stopnje je skozi zgodbo predstavil slikanici Črno belo, Skrivnosti mladih levov ter najnovejšo Gobčko in Hopko. Učencem predmetne stopnje pa je poleg ostalih zanimivih zgodb približal mladinski roman NK Svoboda ter knjižno zbirko Kompanjoni.

Pisatelj je vsem bralcem čestital za opravljeno Bralno značko, priznanja pa je osebno podelil prvošolcem in enajstim devetošolcem, ki so vseh devet let ostali zvesti knjigam in bralni znački ter tako postali zlati značkarji (Lovro in Črt Saksida, Nika Čečko, Nuša Velišček, Miha Harej, Matija Filiputti, Timotej Pelicon, David Kovačič, Matic Šinigoj, Hana Valič in Andrej Fabčič). 

VSEM BRALCEM ISKRENO ČESTITAMO!

Zapisala: Edica Klanjšček Schlegel

Dostopnost