V petek 28. septembra so se izbrane učenke likovnega krožka udeležile že 28. tradicionalnega likovnega ex tempora v Šempasu.

Letošnja tema je bila kulturna dediščina. Kmalu po uvodnem sprejemu smo se ustvarjalci iz 13 šol sprehodili do središča Šempasa, med tem smo pozorno opazovali zanimive podrobnosti in iskali motive za ustvarjanje. Naše šestošolke so izbrale zanimivo dvorišče, kjer so se prepletali elementi tradicionalne arhitekture in sodobne gradnje. Likovno zanimiva sta bila tudi pogled na cerkev in zvonik.

Po ustvarjanju smo skupaj pripravili razstavo likovnih del. Sledila sta podelitev priznanj vsem ustvarjalcem, mentorjem in sodelujočim šolam ter zaključek s kratkim kulturnim programom.

Poleg ustvarjanja in delovnega druženja  so na Osnovni šoli Šempas za prijetno počutje učencev poskrbeli tudi z malico in kosilom.

Nastala dela so ostala na razstavi v šoli gostiteljici, kjer si jih lahko ogledate še v naslednjih tednih.

Zapisala: Jadranka Ivačič