Skoči na glavno vsebino

V torek 16. oktobra so učenci in učenke šestih razredov odšli v Novo Gorico. Prvi postanek je bil v Frančiškanskem samostanu Kostanjevica. Tam so si ogledali cerkev in veliko zvedeli o njeni zgodovini. V cerkvi je bila ravnokar končana obsežena obnova stropa glavne ladje, ki se sedaj kaže v vsej svoji lepoti. Sledil je ogled grobnice Burbonov in Škrabčeve knjižnice. Vmes smo si ogledali še rožni vrt Burbonk, ki pa so na žalost že večinoma odcvetele. Sledila je malica v prijetnem parku pred samostanom in sprehod do centra Nove Gorice. Tam smo obiskali naš najmlajši pokrajinski arhiv. Predstavljeno nam je bilo delo in poslanstvo arhiva in nekaj najstarejših arhivskih gradiv. Sledila je pot  do avtobusa, ki pa ni mogla biti izvedena brez zelo hitrega skoka na igrala za SNG Nova Gorica.

Zapisal: Simon Gerbec

Dostopnost