Skoči na glavno vsebino

Zlato priznanje na 5. geografskem natečaju »Ustvarjalna geografska predstavitev mojega kraja« v okviru 8. bienala »Po Fabianovih poteh«

V soboto, 27. oktobra 2018, se je v enem najstarejših naselij na Krasu, v Štanjelu, znanem po kraški arhitekturi, ki mu je svoj pečat pridal sloviti arhitekt in med obema vojnama tudi njegov župan, Maks Fabiani, odvijal zaključni del 8. bienala otroškega prostorskega oblikovanja »Po Fabianovih poteh« ter 5. geografskega natečaja »Ustvarjalna geografska predstavitev mojega kraja«. V geografskem natečaju je zablestel tudi naš učenec iz 7. b, Tine Vodopivec, ki je med triinosemdesetimi izdelki iz več kot dvajsetih šol po Sloveniji in iz zamejstva, v kategoriji razglednice prejel zlato priznanje. Žirijo je navdušil s fotografijo in inovativno avtorsko pesnitvijo Reka Vipava na hrbtni strani razglednice, ki poleg pesmi vsebuje tudi geografske koordinate kraja nastanka fotografije. Ti lahko tako naslovniku in pošiljatelju omogočijo dostop do te lokacije.

Iskrene čestitke, Tine!

Mentorica: Tatjana Pahor

 

Dostopnost