Skoči na glavno vsebino

V soboto, 15. 12. 2018, je v Muzeju slovenskih filmskih igralcev v Divači potekal zaključek mednarodnega natečaja Mlada Vilenica. Naša devetošolka, Laura Klinec, se je na natečaju odlično izkazala, saj si je zaslužila posebno priznanje za svoj oblikovni podvig. Uspešno se je namreč preizkusila v ustvarjanju ene zahtevnejših pesniških vrst, imenovane glosa. Bralci to formo poznajo po Prešernovi Glosi.

Program je vodila priznana slovenska pevka in učiteljica flavte ter predsednica Društva Vilenica, Tinkara Kovač. Učenci – prejemniki priznanj – so prebrali svoje pesmi, poslušali obrazložitve, nato pa so organizatorji uprizorili predstavo Tinka Tonka in glasbena pravljica, v kateri Tinka Tonka potuje skozi različna časovna obdobja in preizkuša ter posluša glasbila, značilna v posameznem obdobju.

V prijetnem vzdušju smo srečanje zaključili s skupinsko fotografijo najboljših literarnih ustvarjalcev.

Dostopnost