Skoči na glavno vsebino

Glasbena mladina, 7. razred: Glas, ritem, beseda, rap

Izvajalca: Murat in Jose

Glasbenika sta predstavila prvine rap glasbe, pojasnila sta, kako se lotiti ustvarjanja rap pesmi in kako lahko pri tem uporabimo svoj glas. Murat je predstavil beatbox, učenci pa so spoznali osnove oponašanja instrumentov in drugih zvokov z usti in glasom. Naučili so se, kateri so osnovni zvoki, kako se sestavi ritem, kako se uporablja dihanje. S tem so pridobili osnove, da lahko dalje razvijajo veščino beatbox-anja. Glasbenika sta med koncertom predstavila pesmi z različnimi temami in ob tem komentirala besedila in način izvedbe. Pri tem sta uporabila posebno napravo looper, na katero se lahko nasnemava svoj glas in s tem v živo ustvari glasbeno podlago.

Glasbena mladina, 8. razred: Tolkalni krog

Izvajalec: Franci Krevh

 Na tolkalni delavnici so učenci 8. razreda z različnimi tolkali (različnimi bobni, ropotuljami in drugimi zvočili) ustvarjali in med sabo delili ritmično  glasbeno izkušnjo. V krogu so se lahko slišali in sporazumevali, saj so pri ustvarjanju vsi enako pomembni. Z ritmični igrami so spoznali tolkala in osnovne udarce. Pri izvajanju so se menjavali, tako, da je vsak preizkusil vsa tolkala. Tako so doživeli ritem, kot elementarno glasbeno prvino in obenem izkusili skupinsko muziciranje.

Zapisala: Marina Pintar

Dostopnost