Skoči na glavno vsebino

Glasbena mladina, 3.a in 3.c razred: Tinka Tonka Flavtofonka

Izvajalci: Tinkara Kovač, Tomaž Kolar, Mojca Kolar, Tomaž Nedoh

Učenci tretjih razredov so si v četrtek, 7. marca ogledali glasbeno predstavo o Tinki Tonki, ki je igran glasbeni sprehod skozi nekatera obdobja zgodovine glasbe. Srečali so veliko zanimivih oseb in inštrumentov iz različnih delov sveta. Tinka Tonka (Tinkara Kovač) je pot začela v jami Divje Babe, potem pa so  srečali še Pana, pa tudi skladatelja Mozarta in Beethovna … Skozi pripoved so se naučili marsikaj o flavti. Spoznali so, kako velik in zanimiv je glasbeni svet in koliko raznovrstnosti je v njem. Spoznali so, da se lahko še veliko naučijo, če bodo radovedni in če bodo imeli pogum za nova spoznanja.

Zapisala: Marina Pintar

Dostopnost