Skoči na glavno vsebino

V petek, 15.11.2019 je v Veliki dvorani Kulturnega doma Bukovica potekal finalni večer pevskega festivala Pojem (z)godbo.

Na finalnem večeru je nastopilo šest finalistk, med njimi tudi dve naši učenki in sicer Eva Klanjšček (5.b) in Nika Čotar (7.b). Vsaka izmed finalist je zapela eno slovensko popevko, ki so jo izžrebale po avdicijskem nastopu. Eva Klanjšček je zapela Na pol poti od Natalije Verboten, Nika Čotar pa pesem Marjane Deržaj Poletna noč. Celoten večer je v živo igral tudi šolski pihalni orkester z Vogrskega, v katerem igra tudi naša učenka Maša Cotič (6.b).

Med strokovno žirijo je bila tudi slovenska pevka Nuša Derenda, ki je na finalnem večeru tudi zapela dve pesmi.

Na koncu pevskega večera sta bili zmagovalki dve. In sicer Eva Klanjšček, ki je dobila nagrado občinstva, glavno nagrado festivala pa je prejela Tiana Gatej iz Osnovne šole Miren.

Vsem našim nastopajočim čestitam za odličen nastop in polepšan petkov večer!

Mariza Kovačič, glasbena umetnost

Dostopnost