Skoči na glavno vsebino

Vsako leto Lions klubi s celega sveta sponzorirajo mednarodni likovni natečaj »Plakat miru« v lokalnem okolju. Namen natečaja je spodbuditi otroke k razmišljanju o življenju na našem planetu, o sočutju, o miru. Svoja razmišljanja otroci z različnimi tehnikami predstavijo kot likovna dela.

Dela se najprej ocenjujejo na lokalnem nivoju, nato na nivoju distriktov in v končni fazi na mednarodnem nivoju.

Lions klub Vogrsko je letos povabil k sodelovanju v projektu Plakat miru tudi našo šolo. Izmed vseh nastalih del, je bilo izbranih pet šolskih finalistk, ki so sodelovale v izboru na lokalni ravni, to so: Maša Cotič (6. b), Asja Vodopivec (6. b), Sara Harej (6. a), Viktorija Lisjak (6. a) in Nikolina Prijevič (8. a).

V četrtek, 23. 1. 2020 je v dvorani v Bukovici potekala prireditev z zabavno predstavo in pestrim programom, na kateri so podelili priznanja šolskim finalistom iz OŠ Šempeter pri Gorici, OŠ Kanal, OŠ Renče in naše šole.

Na prireditvi so bila razstavljena najboljša likovna dela iz omenjenih šol.

V finalni izbor 24 del na nivoju Distrikta 129 Slovenija se je uvrstilo eno likovno delo in sicer  delo Nikoline Prijević iz naše šole. Čestitke!

Zapisala mentorica Petra Zorn

Dostopnost