Skoči na glavno vsebino

V sredo, 9. 9. 2020, so imeli sedmošolci prav poseben dan. Sprehodili so se do zaloškega bajerja in že med potjo opazovali različne zanimive drevesne vrste, ki tam rastejo: ginko, topol, dob … Pot jih je pripeljala do gospoda Dareta Fekonje, ornitologa iz Prirodoslovnega muzeja Ljubljana, ki je že prejšnji večer postavil mreže za ptice. Vanje se je ujelo kar nekaj različnih vrst ptic: velika sinica, taščica, plavček, črnoglavka, vrbji kovaček, trstnice, plezalček, najbolj pa so se učenci razveselili velikega skovika, lesne sove in vodomca. Seveda je gospod Dare vsakega ptička obročkal ter nato določil vrsto, spol, starost, ga stehtal, izmeril dolžino peruti, zapisal podatke in nato so ga učenci lahko prijeli, pobožali in  izpustili nazaj v naravo.

Gospodu Daretu so se zahvalili za drugačno spoznavanje narave in ptic ter se počasi odpravili proti šoli.   

Dostopnost