Skoči na glavno vsebino

V petek, 14. aprila smo se na šolskem igrišču zbrali učenci 4. c razreda in trije učenci drugih razredov na večernem opazovanju. Kljub temu, da vremenske napovedi niso bile spodbudne in so cel dan oblaki nakazovali, da nam opazovanja ne bodo omogočili, se je naša trma izplačala. Ob mraku so učenci poslušali Starogrško bajko o Plejadah in Orionu, ko pa se je dovolj stemnilo, so lahko Plejade in ozvezdje Orion poiskali tudi na nebu. S pomočjo teleskopov so opazovali Luno in njene kraterje, ugotovili, da je Mars tako daleč, da se vidi samo majhna rdeča pika, videli dvojno zvezdo Mizar… S prostimi očmi so učenci prepoznavali nekatera druga ozvezdja in spremljali pot satelitov. Spoznali so še antični mit o Kasiopeji, Andromedi in Perzeju.

Upamo, da bomo tak dogodek še kdaj ponovili.                                                                                                                      

Živa Jamšek in Borut Fiorelli

Dostopnost