Skoči na glavno vsebino

UČENCI LIKOVNEGA SNOVANJA III SODELUJE PRI POSTAVITVI RAZSTAVE

Eden največjih mednarodnih kolesarskih dogodkov, kolesarska dirka Giro D’Italia 2021, bo potekal tudi po Sloveniji. V nedeljo, 23. maja bo Nova Gorica s sosednjo Gorico prizorišče čezmejne roza pentlje mednarodnega in množično gledanega, največjega italijanskega športnega dogodka.

V ta namen so bile šole in vrtci novogoriške občine povabljeni k soustvarjanju Galerije na meji. Učenci OŠ Dornberk in PŠ Prvačina ter otroci Vrtca Dornberk in Prvačina so se udeležili ustvarjanja na temo Svoboda gibanja za postavitev razstave, ki poteka na dolgi zeleni ograji, na meji z Italijo. V ponedeljek, 17. 5. 2021 smo  se v sklopu izbirnega predmeta Likovno snovanje 3,  odpravili v Novo Gorico, kjer smo postavili svoj del razstave in predstavili svojo kreativnost. Na srečo nam je bilo naklonjeno tudi vreme, ki je prav v času našega ustvarjanja skrilo temne oblake in nas navdahnilo s sončnimi žarki. Učenci so postavili kar tri dele ograje in sicer del namenjen naši šoli, ter dva panela ograje, namenjena Vrtcema Dornberk in Prvačina, na katerih so razstavljeni izdelki, ki so jih ustvarjali naši najmlajši.

Zapisala: Petra Zorn

Dostopnost