Skoči na glavno vsebino

Mednarodni likovni natečaj Plakat miru poteka že od leta 1988 po vsem svetu.  Vsako leto sodeluje približno 600.000 otrok iz 75 držav sveta. Podpirajo ga Lions klubi s celega sveta v svojem lokalnem okolju. Namen natečaja je spodbuditi otroke k razmišljanju o življenju, miru na svetu, prihodnosti, ljubezni in medsebojnemu razumevanju.

V lanskem šolskem letu je projekt nosil naslov Pot miru. Tudi naša šola je v šolskem letu 2019/20 pod pokroviteljstvom Lions Kluba Vogrsko prvič sodelovala na natečaju.

S ponosom lahko povemo, da je med likovnimi deli, ki so bili poslani na državni nivo natečaja, likovno delo naše učenke Nikoline Prijević.  Žal se podelitve priznanj zaradi izredne situacije nismo uspeli udeležiti.

V sredo, 19. 5. 2021, je na našo šolo prišel koordinator Plakata miru iz Lions Klub Vogrsko, g. Dragan Valenčič in naši Nikolini osebno prinesel zasluženo nagrado in priznanje za njeno delo.

Čestitke!

Mentorica: Petra Zorn

Dostopnost