Skoči na glavno vsebino

Najmlajši učenci šole od 1. do 4. razreda so si v juniju privoščili kar dva zanimiva športna dneva. Najprej so se preizkusili v kolesarjenju, hoji in zabavnih štafetnih igrah. V šolo so pripeljali svoja kolesa, si na glavo nadeli čelade in na šolskem igrišču uživali v različnih spretnostnih vožnjah brez ovir in na ovirah poligona. Vse potrebno za res varno vožnjo sta jim povedala in pokazala športna učitelja Aljoša in Marko. V vročem junijskem dnevu je prišel prav še sprehod do hladne in mokre Vipave, seveda pa so jih kot vedno pritegnile tudi napete in šaljive štafetne igre. Še posebej tiste s prelivanjem in polivanjem vode seveda.

V četrtek, 17. junija, so svojo vzdržljivost  preizkušali še v pohodu na Pedrovo. Obetal se je vroč dan in vedeli smo, da bo najbolj naporen začetni vzpon skozi Tabor na Kamnovc. Nismo se dali in ko smo prisopihali do znamenja, sta nas tam presenetila in s hladno pijačo in bonbončki postregla Taisina dedek in babica. Hvaležni smo jima za to nenadejano osvežitev. Veliko lažje smo se tako podali do gozdne poti na Pedrovo. V hladni senčici smo uživali, pojedli malico in z lahkoto pripešačili na Pedrovo. Zaploskali smo si za vzdržljivost. Po ogledu prijetne vasice in kratkem počitku smo se  po že znani poti utrujeni, a veseli in zadovoljni, vrnili v šolo.

Dostopnost