Skoči na glavno vsebino

V petek, 10. 9. 2021, so se osmošolci odpravili na kulturno ekskurzijo v Vrbo in Ljubljano. V Vrbi so si ogledali cerkvico sv. Marka, nato pa v senci na dvorišču pred rojstno hišo našega Prešerna poslušali zanimiva dejstva iz njegovega življenja. Nato so si v hiši ogledali kratek filmček in prostore v hiši. Spoznali so tudi nekaj gorenjskih besed, izvedeli, zakaj ob smrti nekoga rečemo, da se je »stegnil«, zakaj so bile postelje v Prešernovem času tako kratke in še marsikaj zanimivega. Pot so nadaljevali v Ljubljano, in sicer v Narodno galerijo. Tam so si ogledali najpomembnejša dela slovenskih slikarjev, spoznali, kaj je razlika med ponaredkom in kopijo, kaj so freske, načine slikanja v posameznem likovnem obdobju, predvsem pa občudovali slike. Dan so zaključili s sprehodom po Čopovi ulici in sladoledom.

Dostopnost