Skoči na glavno vsebino

9. 11. 2021 je potekalo šolsko tekmovanje iz slovenščine. Udeležilo se ga je 36 učencev od 4. do 9. razreda. Bronasto Cankarjevo priznanje je prejelo kar 16 učencev, in sicer: Lana Paliska, Lana Saksida, Ana Baša, Lan Juretič, Neža Saksida, Živa Kverh, Benedikt Bole, Tine Saksida, Gal Juretič, Jona Šturbej, Miran Grgič, Gaja Lozej, Tija Poberaj Remec, Terezija Bole, Natalija Plahuta, Michela Baša, Tina Šinigoj, Aneja Juretič in Robert Timothy Reja.

Kar trije tekmovalci iz osmega in devetega razreda – Aneja Juretič, Jona Šturbej in Miran Grgič so se uvrstili na regijsko tekmovanje, ki je potekalo 9. 12. 2021 in vsi trije so prejeli srebrno Cankarjevo priznanje.

Devetošolka Aneja se je uvrstila na državno tekmovanje, ki je potekalo 12. 2. 2022 in osvojila tudi zlato Cankarjevo priznanje.  

Iskrene čestitke vsem tekmovalcem in mentoricam, posebej še dobitnikom priznanj!

Petra Gabriel

Dostopnost