Skoči na glavno vsebino

V sredo, 19. 4., se nam je kljub temnim jutranjim oblakom nasmejal lep pomladni dan. Učenci od 1. do 4. razreda smo se odpravili na pohod na Pedrovo. Že med vzponom na Tabor smo slekli vetrovke, Kamnovec pa smo dosegli kar v kratkih rokavih. Pot nas je vodila mimo urejenih vinogradov, oljčnikov, sadovnjakov in prispeli smo v gozd. Med sveže zelenimi listki dreves, med koprivami in mladimi praprotmi ter drugimi rastlinicami so nas gotovo opazovali gozdni škratki in poskrbeli, da smo brez vsakršnih težav in dobre volje prispeli v vasico Pedrovo. Lačni smo pri cerkvici pomalicali, uživali v krasnem razgledu, poklepetali, se malo poigrali in se potem vrnili v šolo ponosni nase, da smo čisto vsi zmogli prehoditi ne prav kratko pot. Predvsem pa smo skupaj v lepem vzdušju preživeli topel dan v zeleni naravi.

Dostopnost