Skoči na glavno vsebino

V torek smo se po zajtrku odpravili proti školjčišču. Učitelj Marko nam je razložil, kako je nastalo pokopališče školjk, ki smo si ga ogledali. Na poti proti kampu smo videli slan travnik in zanimive rastline. Poleg plavanja, skakanja in uživanja v vodi smo se po večerji srečali s člani Kinološkega društva Obala. Predstavili so nam različne pasme psov in panoge, s katerimi se ukvarjajo. Nekaterim so bili najbolj všeč reševalni psi, drugim psi, ki tekmujejo v agilityju in tačke pomagačke. Navdušeni smo bili nad spretnostmi, ki so se jih naučili v pasji šoli. 

Sredino jutro smo začeli s petjem slavljenki Sofiji. Peljali smo se z barčico do Pirana, si ogledali multimedijski muzej, kjer so nam predstavili nastanek mesta in njegove zanimivosti. Na Tartinijevem trgu smo si privoščili osvežilen sladoled. Popoldne in zvečer nas poleg plavanja čaka še kulturni program in sprehod do klifa. Vsak večer prijetno utrujeni zaspimo v udobnih sobah. 

Dostopnost