Skoči na glavno vsebino

Sonce nas te dni vztrajno kliče in vabi iz učilnic, zato smo se odločili, da se bomo učili kar v naravi. Tudi letos smo se priključili Mreži gozdnih vrtcev in šol Slovenije in uresničevali bomo cilje iz učnega načrta kar v naravi. Odpravili smo se do naše krasne reke Vipave in do bližnjega gozda nad Zaloščami. Učili smo se opazovati in opisovati spremembe v naravi, ki jih prinaša tetka Jesen. Učili smo se tudi orientirati v naravi in se pri opisovanju položajev pravilno izražati. Utrjevali smo pravilno uporabljanje izrazov kot so večje, manjše, dolgo, kratko, krajše, daljše, najdaljše, visoko, nizko, višje, nižje … Urejali smo listke, kamne in travne bilke. Ob reki smo kar na potki določevali položaj predmeta zunaj, znotraj, na robu (v našem primeru kamna) kar v lužah, ki jih je pustil zadnji dež. Razvrščali smo tudi stvari, ki smo jih našli v gozdu. Iskali in poimenovali smo barve, ki nam jih ponuja naša pisana narava. Medtem smo se dobro razgibali, spoznavali smo različne oblike hoje in teka ter se v naravi sprostili in razvedrili s karticami, ki jih je izdelal Gozdarski inštitut Slovenije. Poskušali smo umiriti svoje misli in z zaprtimi očmi in vodenim dihanjem umirili tudi svoje telo in občutke. V naravi se veliko naučimo in tkemo dobre medsebojne vezi.

Zapisala Maja Rogelja

Dostopnost