Skoči na glavno vsebino

V dneh pred počitnicami smo preživeli nekaj krasnih uric v naravi, saj nam je pouk zunaj vedno všeč. Na poti v gozd smo našli primeren prostor za naše gledališče. Dramatizirali smo pravljico Mojca Pokrajculja. Učenci so uživali v nastopanju, bili so zelo motivirani. Dežnika sta se spremenila v Mojčin piskrček. Ker so bili junaki pravljice živali, so se v naravi še toliko bolj poistovetili z njimi. Nato smo se preizkusili v gozdnem bingu. Poiskali smo tudi različne drevesne liste in jih razvrščali po obliki. Nato smo listom priredili plodove, ki so jih učenci našli na posameznem drevesu. Poimenovali smo drevesa in tudi plodove. Preverili smo, na katerih drevesih nismo našli plodov in zakaj ne. S pomočjo plodov in drugih gozdnih stvari smo prikazali število dva. Nato smo povadili tudi zapis števila v mehkem blatu. Tudi ta dan je bil zabaven in poučen.

Zapisala: Maja Rogelja

Dostopnost