Skoči na glavno vsebino

Včeraj, 7. 3. 2024,  se je v Kulturnem domu v Bukovici odvijala slovesnost ob podelitvi priznanj za mednarodni likovni natečaj “Plakat miru”.

Letošnja tema je bila »Upajmo si sanjati«.

Dogodek je organiziral Lions klub Vogrsko, ki vsako leto povabi lokalne šole k sodelovanju na mednarodnem likovnem natečaju, kjer učenci izražajo svojo ustvarjalnost na razpisane teme o življenju, sočutju in miru.

Letos so se v finalni izbor šolskih finalistk uvrstile štiri učenke:

Melanni Dedić, 7.a

Maša Poberaj Remec, 8.a

Živa Kverh, 8.b

Julija Skomina, 8.b

Njihova likovna dela so izstopala po izvirnosti in globini izraza.

Iskrene čestitke!

Dogodek, ki je imel dobrodelno noto, se je pričel s predstavo, ki jo je izvedlo Gledališko društvo Kontrada Kanal, nato je sledila podelitev priznanj mladim umetnikom in umetnicam. V preddverju pa je bila na ogled postavljena likovna razstava likovnih del »Plakata Miru«.

Dostopnost