Skoči na glavno vsebino

NAŠ RAZREDNI VRTIČEK

S prvošolci smo si šli ogledat vrtove in sadovnjake v okolici šole. Pot nas je vodila mimo cvetočega sadnega drevja in skrbno obdelanih njiv. Del poti smo tudi tekli. V vrtnariji Agraria smo kupili nekaj sadik jagod ter vrečke različnih semen zelenjave in rož. Prijazen prodajalec nam je podaril domača jabolka, da smo se kasneje tudi okrepčali. Učenci so s skupnimi močmi uredili vrtiček pred učilnico. Nekaj dni pozneje jih je ob pogledu skozi okno že pričakalo zeleno presenečenje.

Zapisala Maja Mattiazzi

SLIKANJE V NARAVI

Današnji pouk likovne umetnosti je bil zares poseben. Našo učilnico smo prenesli kar na otroško igrišče. Tam sta nas pričakali dve krasni cvetoči drevesi. Učenci so si poiskali prostor za opazovanje drevesa in ga naslikali. Z malimi prstki so dodali še rožnate cvetove. Veter jim je kuštral lase in skušal ukrasti papir, a se niso pustili motiti. Ustvarili so čudovite slike in jih razstavili v naši galeriji na prostem.

Zapisala Maja Rogelja

Dostopnost